Mikro Yazılım olarak kurumsal ve ticari yazılım üretiyoruz

Mikro Yazılım olarak yaklaşık 30 yıldır kurumsal ve ticari yazılım üretiyoruz

İŞ DÜNYASI Hit: 5967 / Yorum: 0 / 2 Haziran 2017 15:29
Mikro Yazılım olarak kurumsal ve ticari yazılım üretiyoruz
-A +A

1988’den günümüze Mikro Yazılım’ın hikayesini ve gelişimini özetler misiniz?

Türkiye’nin ilk ve öncü kurumsal-ticari iş yazılımları üreticilerinden biri olarak 1988 yılında %100 yerli sermaye ile kurulduk. Yaklaşık 30 yıldır şirketlerin, işlerini yönetmelerini, varlıklarını sürdürmelerini ve verimli bir şekilde büyümelerini sağlayacak yazılımlar geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz yazılımlar, şirket varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Mikro Yazılım’da geliştirilen yazılımlar bugüne kadar 100 bini aşkın kurumda; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar pek çok sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmiş, geliştirmiştir. 30 yıllık bilgi birikimi ve deneyimi sayesinde bugün Mikro Yazılım, geniş bayi ağını da kapsayan toplam 300’den fazla iş ortağına sahip büyük bir ekosistemdir. Türkiye’nin her noktasında, müşterilerine kesintisiz destek veren Mikro Yazılım, ürün ve hizmetlerini 100 bini aşkın işletme ile buluşturmayı başarmıştır. Mikro Yazılım’ın bilgi birikimi, mühendislik çözümleri ve dinamik yapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ile birleşerek müşteri memnuniyet düzeyimizi %90 gibi önemli bir orana ulaştırmıştır.

Kobi’ler için “retail ofis” nedir? kısaca anlatır mısınız?

Retail Ofis | KOBİ’ye Özel Perakende Programı

Perakende alanında yapılan araştırmalar, online satış kanalları ile fiziksel mağazacılık arasındaki rekabetin ileriki dönemde daha da yoğunlaşacağını gösteriyor. Siz de hızla gelişen perakende sektörünün güncel ihtiyaçlarına eksiksiz ve ideal çözümlere, Mikro Yazılım’ın perakende serisiyle kavuşun.

Perakende Programı RETAIL OFİS’in Özellikleri

KOBİ’ler için özel olarak geliştirilen RETAIL OFİS çözümü içerisinde bulunan; Stok Yönetimi, Hizmet Yönetimi (Servis Yönetimi) ve Masraf Yönetimi, Satın alma Yönetimi, Satış Yönetimi, Finans Yönetimi, Mağaza/Market Yönetimi, Promosyon Yönetimi ve Akaryakıt İstasyonu Yönetimi modülleri, perakende sektöründe faaliyet gösteren her KOBİ’nin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılıyor.

Gelişmiş entegrasyon yeteneklerine sahip RETAIL OFIS, bugüne kadar ayrı yazılımlar ile birbirinden bağımsız olarak gerçekleştirilen tüm perakende operasyonlarını tek bir çatı altında toplayarak firmanızın operasyonel verimini en üst seviyeye çıkartıyor.

RETAIL OFİS Neler Sunuyor?

Stok Yönetimi

Hizmet ve Masraf Yönetimi

Satın Alma Yönetimi

Satış Yönetimi

Finans Yönetimi

Karar Destek Sistemi

Mağaza/Market Yönetimi

Promosyon Yönetimi

Akaryakıt İstasyonu Yönetimi

Kobi’ler için Mikro Yazılım’ın diğer alternatif hizmetlerini kısaca anlatır mısınız?

Mikro Yazılım olarak yaklaşık 30 yıldır kurumsal ve ticari yazılım üretiyoruz. Sunduğumuz çözümlerin çeşitliliğine baktığımızda her boyut ve sektörden ticari işletmenin ihtiyaçlarına yanıt veren esnek ve modüler çözümlerimiz var. Bununla birlikte KOBİ’ler müşterilerimiz arasında özel olarak odaklandığımız bir segment.

Kurulduğu günden bu yana her sektörden pek çok işletmeyle dirsek temasını sürdüren Mikro Yazılım, sayıları 100bini aşan müşterisinin mutlak memnuniyetini sağlamak ve onların yıllardır güvendiği iş ortağı olarak konumlanmaktadır. Mikro Yazılım’da üretilen yazılımlar bugüne kadar; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmiştir. Türkiye’nin her noktasında, müşterilerine kesintisiz destek veren Mikro Yazılım’ın bilgi birikimi, mühendislik çözümleri ve dinamik yapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ile birleşerek, müşteri memnuniyeti oranını çok yüksek rakamlara taşımıştır. Bugün geldiğimiz noktada her 10 müşterimizden 9’u Mikro Yazılım ile çalışmaktan memnunken, memnun olan her 10 müşteriden 9’u da Mikro Yazılım’ı başka firmalara tavsiye ediyor.

Mikro Çözümleri

Her ölçekteki işletme için kurumsal ve ticari yazılımlar sağlayan Mikro Yazılım, büyük ve orta ölçekli işletmeler için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümlerinin yanı sıra; perakende, küçük ve orta ölçekteki işletmeler için, onların ticari yönetimlerini ve muhasebesel ihtiyaçlarını karşılayan kurumsal yazılımlar geliştirir. Mikro Yazılım, gelişme süreci içinde; yüksek nitelikli yönetim bilgi sistemleri, perakende satış yönetim sistemleri ve e-devlet uygulamaları (e-fatura, e-defter, e-arşiv) alanlarında ürettiği markalar ile sektörün öncü yazılım şirketleri arasında yer almıştır.

Mikro Çözümleri 3 Ana Grup Altında Birleşir:

  1. Küçük işletmeler için kolay ticari yazılımlar,
    2. KOBİ’lere özel ERP, finansal yönetim ve perakende çözümleri
    3. Büyük kurumlara özel ERP, üretim takip, finansal yönetim ve perakende çözümleri

Mikro Yazılım’ın sunduğu çözümler genel anlamda; mevzuatı yakından takip etmeleri, modüler ve geliştirilebilir bir yapıda olmaları ve kolay kullanım özellikleriyle bilinir.

e-Mikro Çözümleri

Bu çözümler e-Devlet uygulamalarının başlaması ile hayatımıza girdi. Mikro Yazılım olarak Türkiye’nin en büyük ikinci e-fatura Entegratörü şirketiyiz. Müşterilerimize bu alanda uygun maliyetli, farklı bir deneyim sunuyoruz. Aynı zamanda Türkiye’deki 8 Kayıtlı e-Posta Tedarikçisi firmasından biriyiz. Kayıtlı e-Posta, kurumların yazışmalarının hukuki delil sıfatıyla değerlenrinilmesine olanak veren, gönderici ve alıcının gerçek kişi olduklarını ispatlayan bir altyapı. Bu konuda hizmet veren tek kurumsal ticari yazılım geliştirici firmasıyız. Bu hizmetimizi kullanan müşterilerimizin gönderdikleri fatura, bordro vb. değerli evrakların akıbetleri tarafımızdan güvence altına alınıyor. Ayrıca pek çok operasyonel ve legal maliyetten de tasarruf etmelerine olanak sağlanıyor. Bu hizmet, sunduğumuz yazılımlar içerisinden yapıldığından, müşterilerimize inanılmaz konforlu ve güvenli bir ortam sunuyor.

Bir de bu çözümlerimiz dışında işbirlikleriyle yarattığımız Mikro Yazılım Avantajlar Dünyası var. Yazılımların yıllar içerisinde daha akıllanması gerektiğini düşünüyoruz. Artık dünya Endüstri 4.0’ı konuşuyor. Makinalar birbirleriyle konuşuyor, yazılımlar kendi aralarında insan müdahalesine gerek kalmadan kararlar alıyor. Biz de yazılımlarımızı daha akıllı yaparak KOBİ’lerin yaşadıkları sıkıntıları by-pass etmeyi hedeflemekteyiz.

– Mikro Yazılım’ın rakip firmalardan farkı nedir?

30 yıllık geçmişimize baktığımızda bizi rakiplerimizden ayrıştıran en temel farkın, müşterilerimizin sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamak olarak görüyoruz. Pek çok müşterimiz daha çok küçükken bizi tercih ediyor. Zaman içerisinde esnek çözümlerimiz sayesinde ticari faaliyetlerini kontrol altına alıyor, sağlıklı bir şekilde büyüyorlar.

Bir şirketin müşterilerinin neden o şirketi tercih ettiklerini anlaması çok önemli. Mikro Yazılım olarak, 2 yıldır düzenli olarak bu ölçümleri yapıyoruz. Bizi en memnun eden sonuç müşteri memnuniyet seviyemiz. Her 10 müşteriden 9’u Mikro Yazılım’dan memnun. Çok memnun olan tüm müşterilerimiz çözümlerimizi bir başka firmaya tavsiye ediyorlar. Bu durum bizim için çok kıymeli. Kurulduğumuz ilk günled bugüne çözümlerimizin kaliteli olmasını ve müşteri memnuniyetini ön planda tuttuk. Ama bununla yetinmedik. Ayrıca bir manifesto yayınladık.

Manifestomuzun ana mesajları bizi diğer yazılım firmalarından farklı kılan özelliklerimizi tanımlıyor;

Müşterilerimize: “Siz bizim iş ortağımızsınız, birlikte büyüyoruz.“ diyoruz.

İşini amatör ruhla yapan profesyonelleriz.

Büyük hayallerimiz var ve müşterilerimizi geleceğe taşıyoruz.

Dürüslük ve samimiyet en temel ve değişmez kuralımız.

Aldağımız her aksiyon, bilimsel bir veriye, gerçeğe dayanıyor.

-Mikro Yazılım’ın gelecek planları nedir?

Bir yazılım firmasında geliştirme hiç bitmeyen bir süreç. 2017 yılı 30 yıldır geliştirdiğimiz ürünlerimizin günümüz beklentilerine uygun bir halde güncelleneceği bir yıl olacak. Ayrıca Avantajlar Dünyası adını verdiğimiz, Mikro Yazılım’ı bir yazılım firmasından fazlası haline getiren, müşterilerimizin sağlıklı büyümesine imkan sunan Eko Sistemimizi yeni hizmetlerle genişletiyor olacağız

2017’de çeşitlendireceğimiz e-Mikro Hizmetleri ile müşterilerimize tek bir noktadan, gerek şirketlerini yönetmelerini, gerekse de e-Dönüşüm’ün bir parçası olmalarını sağlayacağız.

Ülkemizde ticari yazılım kullanım oranı, maalesef gelişmiş ülkelere oranla çok düşük. Yeni geliştirdiğimiz çözümlerle, hali hazırda excel dokümanlarında işletmelerini yönetmeye çalışan firmaların sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine, bunun ötesinde işlerini büyütmelerine imkan sunan kolay kullanımlı yazılımlar sunacağız.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları