Sanayi 4.0’ a hazırlıyoruz

Management Centre Türkiye (MCT); Organizasyonel Gelişim ve İnsan Kaynakları alanlarında danışmanlık hizmetleri sunan yönetim danışmanlık şirketidir

PİYASALAR Hit: 4267 / Yorum: 0 / 2 Haziran 2017 14:50
Sanayi 4.0’ a hazırlıyoruz
-A +A

MCT Interim-Dönemsel Yönetim Çözümleri” olarak, kurumsal müşterileri için 25 yılda 8000 dönemsel yönetici teminini başarıyla gerçekleştiren EIM Global işbirliğiyle; yürütme hızı ve yönetim kalitesinde fark yaratmak, hızlı büyüme, operasyonel performans iyileştirme ve şirketlerin yeni pazarlara girişi, stratejik girişimlerini başarıyla gerçekleştirmeleri için dönemsel yönetim projelerini yürütmekteyiz.

Küresel dinamiklerin hızla değiştiği günümüzde Sanayi 4.0’a geçiş sürecinin ve dijitalleşmenin organizasyonlara tüm aşamalarda değişimi ve geçiş süreçlerini gerekli kıldığı için son derece önemli olduğunu görüyoruz. Her sektörde ve iş alanında,  firmaların dönüşümünü mecburi kılan dijital dönüşüm ihtiyacı kaçınılmaz olarak karşımıza çıkıyor ve dönemsel yönetim projelerimizde odaklandığımız alanlardan en güncelini sanayide dönüşüm oluşturuyor.

Sanayide dijital dönüşüm
Sanayide dijital dönüşüm sürecinin firmalarda, ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre başarılı olması için katma değer yaratacak teknolojilerin geliştirilmesi ve katma değerli ürünün üretilmesinin gerekli olduğunu biliyoruz. Bunun için de sanayide dijital dönüşümün anlaşılması için süreçte nelere gereksinim olduğunun belirlenmesi ve gerekli adımların atılmasının önemini vurgulamak isteriz.
Hem ülkemizde hem de global olarak etkilerini hızla yaşanmaya başladığımız ve iş yapış yöntemlerini değiştirmeye başlayan 4. Sanayi Devrimi için hazırlık, dijitalleşme ve üretim süreçlerinin uyumlandırılması, akıllı sistemlere geçiş stratejileri oluşturulması; KOBİ’lerin yenilikçi ürün geliştirmesi gibi konulara açık olması ve destek almasını gündeme getirmektedir ve bu konularda uzman desteği almak şirketler için hayati önem taşımaktadır.
Bizde bu ihtiyacı görerek Türkiye’de liderliğini yaptığımız danışmanlık alanı olan Dönemsel Yönetim Çözümleri ile organizasyonlardaki değişim ihtiyaçları sürecinde, belirli bir dönem içinde gerçekleştirilecek iş sonuçları için Üst Düzey Yöneticiler / Uzmanlar ile Dijital Dönüşüm Süreçleri konusunda çalışmaya başladık.

Dönemsel Yöneticilerimiz şirketlerde:
• Dijital Dönüşüm Süreçlerinin şirkete uygun olarak tanımlanması;
• İhtiyaçların analiz edilerek teşhis çalışması yapılması;
• Hangi alanlarda faydaların olacağının belirlenmesi;
• İşletme Dönüşümünü gerçekleştirmek için yeni iş modelleri ve iş stratejileri oluşturulması ve uygulama planlarının oluşturulması aşamalarını gerçekleştiriyor.

KOBİ’lerin yönetim ve insan kaynağı ihtiyaçlarının etkin şekilde, alanlarında uzman kişiler tarafından belirlenen süre kapsamında destek olunması ve şirketlerin gelişimi için yöneticilerin uzmanlıklarını paylaşabilmelerini için Dönemsel Yönetim projelerimizi yaygınlaştırmayı ve organizasyonlara fayda sağlamayı hedefliyoruz.
Şirketlerdeki değişim sürecinde işleri hızlandırmak için, uzman bilgisi, uygulama deneyimi ve proje yönetimi, rehberlik ihtiyacı duyulan, çözümlenmesi gereken bir konu tanımlandığında ‘Dönemsel Yönetim Çözümleri’ başarıya ulaştıran bir metodoloji olarak şirketlerin yardımına koşuyor.
MCT Interim Management Solutions, Managing Director
Sinem Tuncay Dilaver

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları